X
تبليغات

تصویر ثابت

خلاقیت در طراحی لوگو “استفاده از فضای منفی” مرداد ۱۱, ۱۳۹۵مدیرطراحی لوگو

مقالات مرتبط با صنعت چاپ

خلاقیت در طراحی لوگو “استفاده از فضای منفی” مرداد ۱۱, ۱۳۹۵مدیرطراحی لوگو

طراحی لوگو خلاقانه برای یک شرکت ، اینترنت وب سایت ، اداره ، متاع و یا این که … از دشوارترین کارهای طراحان و گرافیست‌ها می باشد . طراح لوگو بایستی با در نظر گرفتن اصول طراحی ، نشانه‌ای را پباده سازی کند که در عین آسانی و زیبایی ، دارای ایده پردازی ایده پرداز باشد و بیننده را به خود جذب نماید .  طراحی کاتالوگ

طراحی نماد و لوگو یکی از تخصص‌های رایج و اختصاصی به فرد در طراحی‌های گرافیکی محسوب می‌شود . در دنیای روز جاری داشتن لوگو برای هر موسسه و سازمان و . . از اولی اصول معرفی و اولی گام در تبلیغ است و هرچه این لوگو خلاقانه تر پباده سازی شود او‌لین گام ( تبلیغ ) محکمتر برداشته می شود . 

طراحی لوگو خلاقانه به راه و روش ها و سبک های مختلفی از پباده سازی و ایده پردازی بستگی دارااست که در این بخش به یک عدد از این راه ها با معرفی تعدادی لوگو به یاور تصویر می پردازیم . 

خلاقیت 
در پباده سازی لوگو با به کار گیری از فضای منفی ( پنهان ، نگاتیو ) : در این رویکرد ، طراح با ایده پردازی خلاقانه لوگو را به نوع ای طراحی میکند که مشتمل بر دو بخش “تصویر در فضای مثبت ( واضح )” و “تصویر در فضای منفی ( پنهان )” می باشد . این دو تصویر با هم در شکل گیری طرح لوگو رابطه بدون واسطه دارند و در هم ترکیب گردیده اند . 
برای ادراک بهتر این شیوه از خلاقیت در پباده سازی لوگو ، نمونه لوگوهای تحت را مشاهده فرمایید . 

لوگو 
مسابقات فرمول یک (f1) : در طرح لوگو مسابقات فرمول یک که با نشانه f1 شناخته می شود حرف F و خطوط قرمز‌رنگ که بیانگر سرعت می باشد در فضای مثبت پباده سازی شده اما عدد 1 بصورت پنهان ما دربین حرف F و خطوط قرمز‌رنگ در فضای منفی طرح ، بسیار خلاقانه قرار گرفته هست . 

لوگو 
فرمول 1 - f1 لوگو 
امید برای خردسالان آفریقایی – Hope for African Children Initiative : در این طرح مجموعه کشورها آفریقا بصورت کاملا خلاقانه در فضای منفی طرح به دسته ای قرار گرفته که دربین تصویر قطع شده ی نوباوه از قیم در “فضای مثبت” می باشد . 

خلاقیت 
در لوگو کودکان بی سرپرست آفریقا لوگو 
باغ وحش The Pittsburgh Zoo : این لوگو بسیار عالی و خلاقانه طراحی گردیده . در این لوگو شما درخت را مشاهده می بینید اما در فضای منفی تصویر راز یک شیر و یک خجسته که به یکدیگر خیره شده اند مشاهده می شود . واقعا این لوگو برای یک گلشن وحش دوچندان زیباست . 

خلاقیت 
لوگو گلشن وحش لوگو 
کمپانی الکتریکی Elettro Domestici : این لوگو دو حرف “E” و “D” را به تصویر کشیده می‌باشد که سخن E در فضای منفی قرار گرفته اما درصورتی که پاره ای اعتنا نمایید در نمای کلی لوگو تصویر یک دوشاخه را مشاهده می فرمائید که نشان از گونه فعالیت این شرکت می باشد . این لوگو به وسیله جیانی بورتولوتی طراحی شده و وی در دنیای طراحی یک طراح شناخته شده می‌باشد . 

خلاقیت 
لوگو الکتریکی لوگو 
Fed Ex : این لوگو تایپ کاملا معروف است . در پباده سازی نوشتار لوگو Fed Ex میتوان به راحتی در فضای منفی سخن “E” و “x” تصویر پیکان را که نشانه سرعت و دقت می باشد مشاهده کرد . 

خلاقیت 
لوگو fedex لوگو 
گلشن وحش کلن آلمان : گلشن وحش های شهر کلن بخاطر پارک فیل های آسیاییشان معروفند . در این لوگو تصویر فیل در فضای مثبت . زرافه و کرگدن در فضای منفی قرار گرفته اند . همچنین در بین پاهای عقبی فیل تصویر مناره های کلیسای جامع شهر کلن قرار گرفته و نشان از محلی میباشد که این باغ وحش در آن قرار دارد . 

خلاقیت 
در لوگو گلشن وحش لوگوتایپ 
تیغ – blade : احتمالا در نگاه اولیه پباده سازی این نوشتار زیاد بی آلایش به لحاظ رسد البته اگر پاره ای اعتنا کنید تصویر یک خنجر را در فضای منفی صحبت a مشاهده خواهید کرد . 
موضوع :
برچسب ها : طراحی کاتالوگ,

+ نوشته شده در 1398/5/23ساعت 15:55 توسط عباسی | تعداد بازديد :16 |

عناوين مطالب پربازدید
نگاهی به بسته بندی
چند نکته در مورد طراحی کاتالوگ
فروش در زمان بحران، راهنمایی برای موفقیت
كاتالوگ و رنگهاي مناسب نقاشي ساختمان
طراحی کاتالوگ با تحقیق بازار هدف
اثر جلد کتاب بر افزایش فروش آن
معنا و مفاهیم نهفته در دل برخی از لوگوهای شناخته شده ی داخلی
برطرف کردن مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ
خلاقیت در طراحی لوگو “استفاده از فضای منفی” مرداد ۱۱, ۱۳۹۵مدیرطراحی لوگو
طراحي تراكت هاي انتخاباتي و نکات آن