X
تبليغات

تصویر ثابت

انواع پوستر

مقالات مرتبط با صنعت چاپ

انواع پوستر

پوسترهای 

تبلیغاتی بعضا از به یادماندنی‌ترین تصاویر فرهنگ وتمدن عامه در قرن 20 را پوسترهای تبلیغاتی به ما ارائه داده‌اند: کوکاکولا کمل بانوم و بیلی تمامی و همه پوسترهایی را پباده سازی کرده‌اند که در فرهنگ و تمدن عمومی در برابر آزمون مقطع به خیر ایستادگی کرده‌اند . بعضا از این پوسترها از روش مجلات و روزنامه‌ها و حتی در بیلبوردهای شهری منتشر شده‌اند . 


اشکال 

پوستر تبلیغاتی 

تصویر بالا پوستری از آلوفونسو موچا را نشان می‌دهد . وی هنرمندی بود که در مقدمه قرن 20 از توانایی و مشاهده کرد هنری خود، در پباده سازی پوسترهای تبلیغاتی برای فروش شراب و شامپاین و دیگر تولیدها گران‌قیمت استعمال میکرد . 


این گونه از پوسترها نسبت به پوسترهای امروزه متعدد هستند ولی یک مسئله مشترک در همه پوسترهای تبلیغاتی این می‌باشد که یک فرد سعی می کند تجربه‌ای را بفروشد . 


پوستر موچا که در بالا آمده، موضوعش فروختن یک سبک زندگی گران‌قیمت و تجملاتیست و فقط به محصول ها گران قیمت محدود نمی‌شود . کوکاکولا تلاش کرد تا تجربه یک روز آرام در کنار دریا را به شما بفروشد . پوسترهای سیگار کارایی می کنند تا به شما سبک زندگی سفت و دیدنی را بفروشند . این کمپانی‌ها عملکرد می کنند تا پوسترهایی را طراحی نمایند که به میزان کافی قدرتمند هستند و در طول سال ها در ذهن ما باقی می‌مانند . چه بسا در صورتی‌که سن تان به شما اجازه نمی‌دهد تا پوسترهای زیادی از این نوع را در رسانه های چاپ گردیده ببینید، اکثری از افراد این مارک را بر مبنا آن چه که این کمپانی ها چیره شده‌اند از قبلی به فروش برسانند، شناسایی می نمایند . 


پوسترهای 

سیاسی معروف‌ترین پوسترهای سیاسی تاریخ، عموما با مبارزه در ارتباط بوده‌اند . در طی نبرد جهانی اولیه ما پوسترهایی مثل لرد کیچنر و عمو سم را مشاهده می کردیم که از آن ها برای بهبود پروسه به کارگیری سربازها استعمال می‌شد، اما اقتدار آن‌ها اکثر اوقات دست اندک گرفته میشد . به تیتر مثال پوستر لرد کیجنر را در حیث بگیرید . 


اشکال 

پوستر سیاسی 

هرچند بر مبنا معیارهای امروز ممکن می‌باشد این پوستر برای ما بی آلایش به نظر رسد اما این پباده سازی در جنگ جهانی به شکل باورنکردنی در تبلیغ مملکت پرستی در بریتانیا نخستین اثرگذار بود . در آن بازه نیروهای دارای اسلحه بریتانیا تماما از داوطلبان تشکیل گردیده بود . دولت پوسترهایی را در استارت پیکار به خواسته به کارگیری 100 هزار نیروی جدید منتشر کرد . این یک معضل سخت محسوب می‌شد . آن ها پوسترهای متفاوتی را آزمون کردند البته پوستر لرد کیچنر در بالا چیزی بود که در راستی به کارگیری سربازان را در نزاع پیش پیروزی . وقتی که آنها از این پوستر استفاد کردند سیلی از داوطلبان پیشقدم شدند و این پوستر به اندازه‌ای موءثر بود که در حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر داوطلب برای نبرد در 18 ماه آینده ثبت‌نام کردند . 


پوسترهای 

فیلم پوسترهای فیلم یک عدد از مهمترین پوسترها در تمدن عامه در طی دهه‌های اخیر بوده‌اند استودیوهای فیلم‌سازی هنگامی که متوجه شدند نمایش قطعات کوچکی از فیلم یک شیوه ارزان برای تبلیغ آن عموم می باشد . از این جور پوسترها به کار گیری کردند . 


گونه های 

پوستر فیلم 

در ابتدا و تا بازه زمانی اشراف رسانه‌های دیجیتال پوسترهای فیلم از تصاویر رنگی و گهگاه تصاویر کارتونی به مراد جلب تماشاگران استفاده می‌کردند . در طی مدت پوسترهای رنگی و نخستین فیلم رسانه‌های جمعی هنوز توسعه و گسترش نیافته بودند و در فیض طراحان تنها می بایست با به کارگیری از یک تصویر تماشاگران را جذب می‌کردند چون آنان ممکن است قبلا پیش‌نمایش‌ها متعددی را در رابطه فیلم ندیده بودند . در حیث داشته باشید که طراح میتواند تاکید را بر روی جزئیات مهمی قرار دهد که میتواند مخاطب را به تماشای فیلم راغب نماید . اسامی بازیگران دارای اهمیت و همینطور کارگردانان با چاپ‌های مشکی و گران قدر به این ادله میباشد که تماشاچی همیشه به یاد داشته باشد تا چه کسانی در این فیلم ظاهر شده‌اند . 


پوستر 

فیلم inception 

در حالی که امروزه پوسترهای فیلم عمدتا از عکس‌ها و جلوه‌های ویژه و شعار تشکیل شده‌اند و این خروجی‌ست از سبک پوسترهای قدیمی اما پوسترهای نو اکثر وقت ها داده ها بهتری از آنچه که فیلم برای ارائه خواهد داشت عرضه می نمایند و بر قدرت تلویزیون و دیگر رسانه‌های تبلیغاتی در ذهن بینندگان تکیه دارا هستند . 


پوسترهای 

تلقینی و انگیزشی در شرای شما در ده سال 90 به یک کلاس درس و یا این که محل کار کار وارد می‌شدید شاید این نوع از پوسترها را مشاهده می‌کردید . پوسترها معمولا تصاویر ساده‌ای مثل قله کوه و یا شخصی در حال دویدن در امتداد یک مرز مشکی پررنگ و یک پیام بی آلایش انگیزشی در زیر تصویر بودند . 


تاریخچه 

پوستر 

این پوسترها در ده سال 90 محبوبیت متعددی به دست آوردند و همچنان نیز در دفترها فعالیت و یا این که مدرسه‌ها مشاهده می گردند آن‌ها به اندازه‌ای دوست داستنی شدند که روز جاری نیز ما این جور از پوسترها را با پیام‌های طنزآمیز و یا خنده‌دار در ذیل تصویر مشاهده می‌کنیم . 


پوسترهای 

رویدادها شما احتمال دارد این نوع از پوسترها را در رویدادهای تبلیغاتی شهر مانند کنسرت‌ها نمایشگاه‌ها و یا این که دیگر رویدادها مشاهده کرده‌اید . هر گونه روی داد و یا این که گرد‌همایی همگانی غالبا با پوسترها تبلیغ می‌شوند و بعضی از رویدادها اکثر از خودشان به خاطر پوسترهایشان معروف شده‌اند . 


پوستر 

چیست؟ 

بعضا از مشهورترین پوسترهای رویدادی به پوسترهای مبارزات از دوره طلایی بوکس مربوط میشوند که به تبلیغ این مسابقات می‌پرداختند . پوسترهای اولیه از مسابقات تاریخی و یا مهمی می‌توانند در حراجی‌ها فراوان پول‌ساز باشند زیرا آن‌ها معمولا فرم‌های تبلیغاتی در آن مقطع بوده‌اند . پوستر بالا نمونه‌ای‌ست که در زئیر چاپ و آویخته شده بود . 


پوستر 


پوسترهای کنسرت‌ها هم در ارتفاع سالیان به استدلال طرح‌های طبلی‌اشان به محبوبیت قابل‌توجهی دست یافته‌اند و به آیتم‌های زمینه نظر مجموعه‌داران تبدیل شده‌اند . پوسترهای کنسرت‌های قدیمی مثل پوستر جفرسون ایرلاین در بالا گاهی یافته‌های نادری میباشند زیرا اکثری از این پوسترها برای یادگاری طراحی گردیده بودند و اکثر وقت ها تنها یک بار و در طول کنسرت موضوع استعمال قرار می‌گرفتند . در شرای شما پوسترهای سابق از نمایش‌های پر اسم و رسم را در اطاق زیر شیروانی خویش دارید احتمال دارد صاحب و مالک یک گزینه اختصاصی کلکسیونرها هستید . 


پوسترهای 

مسافرتی این دسته از پوسترها مخاطبان خویش را تشویق می کنند تا به مقاصد گوناگون هجرت کنند . اکثر زمان ها توسط آژانس‌های مسافرتی قضیه به کار گیری قرار میگیرند و برخی از مشهورترین پوسترهای مسافرتی مشتمل بر پوسترهای آمریکایی دابلیو پی ای آمریکایی هستند که در دهه 1930 ابتدا به کار کردند . 


پوستر 

مسافرتی 

این نوع از پوسترهای مسافرتی در فرودگاه‌ها و هتل‌ها و هر جور از کسب و کاری که با تورسیم سر و فعالیت دارد رایچ می‌باشند . هدف از آنان انگیزه دادن به مخاطب برای بازدید از یک مکان تازه میباشد . 


پوسترهای 

آموزشی این جور از پوسترها می توانند در کالج و یا این که محیط‌های آکادمیک برای برجسته‌سازی عمل تحقیقاتی مسئله به کارگیری قرار گیرند . این نوع از پوسترها عموما برای ترویج بحث و یا به تیتر یک قطعه یاور برای یک سخنرانی و یا این که مقاله کاربرد دارد . اما در یادگرفتن تحقیق حقیقی و واقعی مدام مهم‌تر هست چون آن ها اغلب نظیر تحقیق مسئله بررسی قرار نمی‌گیرند . 

طراحی کاتالوگ

پوسترهای 

آموزشی 

آن‌چه که پوسترهای تحقیقاتی و یا آموزشی را گوناگون می‌سازد این میباشد که عمده پوسترها از نظر بصری دوچندان چشم‌نواز میباشند و به ترکیب و یا ویژگی‌های زیبایی‌شناسی متکی می‌باشند در حالی که پوسترهای آموزشی اکثر وقت ها به اطلاعات متکی می باشند و نسخه خلاصه شده‌ای از پژوهش ها را ارائه می دهند . اعتنا داشته باشید که تمام فرایند علمی تحقیقات به لحاظ می‌رسد که در پوستر آکادمیک بالا خلاصه شده میباشد . 


پوسترهای 

نورسیاه این مدل از پوسترها در اواخر دهه 60 از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار شدند این هم به برهان جلوه‌های ویژه‌ای بود که آن‌ها با به کار گیری از نوروفروغ ماوراء بنفش ساخت می‌کردند . آن ها بخش مهمی از تکان ضدفرهنگ شدند و برخی از پوسترهای دیرین از این نوع آیتم‌های کلکسیونرها نیز محسوب می شوند به تیتر نمونه می‌توان به اوج از مایکل باومن اشاره کرد . 


پوستر 


نتیجه‌گیری 


پوسترها فقط برای آویختن در اطاق خردسال ها و یا تبلیغ رویدادهای شهری مسئله استعمال قرار نمی‌گیرند ما میدانیم که پوسترها برای فروختن همگی چیز در طی قرن پیشین کاربرد داشته‌اند . در سود امروز ما میتوانیم بخش اعظمی از اشکال گوناگون پوسترها را مشاهده کنیم و آن ها به اجزاء حساس جنبش‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند . به تیتر مثال پوسترهای فروغ مشکی در جنبش‌های فرهنگی در دهه 60 و یا پوسترهای آلفونسو موچا در ابتدا قرن بیستم هنرهای زیبا و ترکیب را به بخش ساخت انبوه اجتماع آوردند . امروزه هر چند پوسترها همچنان برای فروش رویدادها و کالاها مورد به کارگیری قرار می‌گیرند اما پتانسیل چشمگیر و آگاهی‌دهنده آنان از روش متن همچنان قضیه استعمال کلیه افرادی قرار میگیرند که میخواهند ایده‌ای را ابلاغ نمایند و یا اینکه با مخاطب خویش رابطه برقرار نمایند . 

موضوع :
برچسب ها : طراحی کاتالوگ,

+ نوشته شده در 1398/5/12ساعت 10:21 توسط عباسی | تعداد بازديد :13 |

عناوين مطالب پربازدید
نگاهی به بسته بندی
چند نکته در مورد طراحی کاتالوگ
فروش در زمان بحران، راهنمایی برای موفقیت
كاتالوگ و رنگهاي مناسب نقاشي ساختمان
طراحی کاتالوگ با تحقیق بازار هدف
اثر جلد کتاب بر افزایش فروش آن
معنا و مفاهیم نهفته در دل برخی از لوگوهای شناخته شده ی داخلی
برطرف کردن مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ
خلاقیت در طراحی لوگو “استفاده از فضای منفی” مرداد ۱۱, ۱۳۹۵مدیرطراحی لوگو
آیا کاتالوگ همان بروشور است ؟